Ας δούμε τι μας φέρνει η θεωρία της εξέλιξης, αυτό που μας λέει για την προέλευση και την εξέλιξη του κόσμου.
Στην αρχή της ιστορίας του σύμπαντος ήταν μια γιγαντιαία έκρηξη απίστευτα συμπυκνωμένου μάζας. Η έκρηξη, που ονομάζεται "big bang", ακολουθούμενη από κέντρα αστροφυσικής εξέλιξη, δηλαδή με την εξέλιξη των γαλαξιών και αστρικών συστημάτων. Στη συνέχεια, οδήγησαν στην εξέλιξη της Γης μας στην εξέλιξη βιοχημικών, δηλαδή τη δημιουργία και την ανάπτυξη της ζωής.
Το μοντέλο αυτό της εξέλιξης είναι στην κατοχή του μεγάλο μέρος του επιστημονικού κόσμου και έχει αναγνωριστεί από τη συντριπτική πλειοψηφία των κατοίκων που πιστεύουν στην θεωρία της εξέλιξης.
Φανταστείτε την έκρηξη, όπως η ελεγχόμενη κατεδάφιση ενός μεγάλου σπιτιού. Βόμβα πυροδοτήθηκε, το σπίτι πέφτει στο έδαφος και προς τα αριστερά μετά από ακριβώς ένα σωρό ερειπίων. Αυτό που δημιουργήθηκε από την έκρηξη; Δημιουργήσει κάτι νέο; Δημιουργήθηκε το χάος και ασυντόνιστες σωρού, μπερδεμένα τους εαυτούς τους σε διαφορετικά υλικά, τα οποία πρέπει να εξαλείψουν τη χρήση της ανθρώπινης δύναμης. Μπορεί αυτή η σωρός ερειπίων δημιουργείται αυτόματα κάτι νέο, όμορφο και τέλεια δομή από αυτό που είδατε πέφτουν στο έδαφος; Όταν φύγαμε από τα ερείπια παραμένει για πολλά χρόνια, θα μπορούσε να αυξηθεί από τα ερείπια του εαυτού κατά την περίοδο του νέου σπιτιού;
Φίλοι Σκεφτείτε τίποτα από μόνη υπάρχει, τα πάντα πρέπει να έχουν μια αιτία, ο οδηγός ενός κινητήρα. Κάθε σπίτι, κάθε αυτοκίνητο, κάθε έπιπλο, κάθε πράγμα πρέπει να θεσπιστεί επιμελείς, μας τις προσπάθειές μας, το έργο μας. Είμαι βέβαιος ότι θα συμφωνήσετε ότι δεν το πράγμα σε αυτό τον κόσμο από μόνη της δεν υπάρχει αυτόνομη ανάπτυξη. Όλα τα πράγματα εξαρτώνται από την επιμελή μας.
Ελάτε να καταλάβουμε, καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι δεν έχει σημασία υλικό αυτό χωρίς ανθρώπινη παρέμβαση.
Ανθρώπινος γενετικός κώδικας είναι τόσο πολύπλοκη και εκτεταμένη ότι εάν θέλετε να γράψετε αυτό τον κωδικό, θα πρέπει να περιγράψει ένα χιλιάδες βιβλία. Κάθε ένα από αυτά τα βιβλία θα πρέπει να περιλαμβάνει πεντακόσιες σελίδες. Κάθε γενετικός κώδικας είναι μοναδικό, καθένα έχει το δικό της, όπως μια εκτεταμένη βιβλιοθήκη.
Εάν δεν μπορεί να οδηγήσει σε ατελή άψυχο ίδιο πράγμα, πώς θα μπορούσε να προκύψει σύνθετη ζωή, ένα χρώμα τόσο όμορφο τοπίο, γεμάτο από όλα τα είδη των φυτών και των ζώων; Φύσης, η οποία είναι η τελευταία τελεία συνεκτική και συνεπής.
Τα πάντα ζουν είχε δημιουργήσει ένα ισχυρό απεριόριστη εξουσία, ότι τα πάντα σε κίνηση.
Ακριβώς όπως κάνουμε άψυχα πράγματα σε αυτόν τον κόσμο, να τους δώσει μια φανταστική ζωή, το σχήμα και τη λειτουργικότητα. Καθώς και η φύση, ο άνθρωπος, όλα τα ζωντανά πλάσματα που είναι πολύ ανώτερη από οποιοδήποτε πλάσμα που δημιουργήθηκε από εμάς, επειδή κάποιος έπρεπε να πάρει το σχήμα και τη λειτουργικότητα. Έπρεπε να αναπτυχθεί και να τεθεί σε λειτουργία. Αυτός πρέπει να εκτελεί ένα πολύπλοκο μηχανισμό που λέγεται ζωή.
Εξελικτική θεωρία, η οποία επισημαίνει την εμφάνιση της ζωής και την επακόλουθη έκρηξη της εξέλιξης ύλης κατά τη διάρκεια πολλών εκατομμυρίων ετών, δεν είναι ικανοποιητική εξήγηση. Επιστήμη πραγματικά σε θέση να πει ό, τι ήταν πριν από 5 χιλιάδες χρόνια πριν, έτσι ώστε να μπορεί σαφώς πει τι ήταν πολλά εκατομμύρια, ακόμη και δισεκατομμύρια χρόνια;
Αν η εξελικτική θεωρία της φαντασίας, με ποιο τρόπο θα μπορούσε να τη ζωή προήλθε, ο οποίος είναι πράκτορας του;
Έχουμε το παλαιότερο βιβλίο στο οποίο καταγράφονται με ακρίβεια γεγονότα της ζωής σε αυτή τη γη. Αυτό το βιβλίο είναι η Βίβλος. Η Αγία Γραφή είναι η πηγή της ζωής και της αλήθειας στην οποία μπορούμε να διαβάσουμε για τη δημιουργία αυτού του κόσμου, μπορούμε να βρούμε σε αυτό τα γεγονότα για την ιστορία του κόσμου μας μέχρι σήμερα.
Στις αρχές της Αγίας Γραφής καταγράφεται ως αρχή ο Θεός δημιούργησε αυτόν τον κόσμο τον λόγο μου. Δημιούργησε όλο το σύμπαν, ήλιο, τα αστέρια. Γεμίζει τη ζωή του πλανήτη, της χλωρίδας και της πανίδας μας. Δημιούργησε τον άνθρωπο κατ 'εικόνα Του και τον έκανε να χάρακα πάνω από όλα δημιουργία. Ο Θεός δημιούργησε τη γη σε έξι μέρες και αναπαύονται την έβδομη ημέρα. Αυτή είναι η βιβλική απάντηση με την προέλευση της ζωής στον πλανήτη Γη.
Τι πλευρά είστε;
Πιστεύουμε ότι η φαντασία των επιστημονικών θεωριών που διαρκώς συντονισμένοι και εφευρίσκει. Ή πιστεύουμε ότι τα πραγματικά περιστατικά, τα οποία είναι γραμμένα στην Αγία Γραφή με συνέπεια για πολλές χιλιετίες; Ή θα προτιμούσατε να κάθονται στην αγαπημένη τηλεοπτική του εμφάνιση και να πω ότι δεν με νοιάζει, εγώ δεν θα συμμετείχαν;
Ο καθένας πρέπει να σκεφτούμε γιατί ο κόσμος είναι όπου πηγαίνετε μετά το θάνατο.
Ο άνθρωπος είναι ο ελεύθερος άνθρωπος, κάθε άνθρωπος έχει την επιλογή της παράταξης που προστίθενται! Εγώ μπορώ να επιλέξω την Αγία Γραφή, ο Ιησούς Χριστός, το ταξίδι της ζωής.
Copyright © 2010-2011 - Εκτύπωση - Κατάλογος των γλωσσών - Site Map - Επαφή -
-